Cildimizi vitamin iğneleri, hyalüronik asitlerle içeriden; peeling, roller vb. uygulamalarla dışarıdan yenilemeye, güçlendirmeye çalışırız.

Gençlik Kalemi Dermastamp; cildi içten ve dıştan aynı anda yenilemek için mükemmel bir seçenek sunuyor…

Gençlik Kalemi;  Cildi içeriden ve dışarıdan yenilemeye çalışan ajanların; tek bir cihazda toplanmasıdır.

Mikrodermabrazyon ve mezoterapi uygulamalarının birleşimidir.

Gençlik Kalemi; e-Dermastamp cihazı üzerinde bulunan 6 çelik iğnecikten ve cildin ihtiyacı olan anti aging ürünü depolamaya yarayan bir haznecikten oluşur.

Kalem ucuna benzeyen e-Dermastamp cihazında boyu 0,5 mm-2,5 mm arasında değişen iğnecikler vardır, boyu uygulamanın yapılacağı kişinin ihtiyacına göre seçilir. Bu iğneciklerle dermabrazyon etkisi için cilde saniyede 50 ila 150 vuruş yapılır. Vuruş sayısı da yine cildin ihtiyacına göre belirlenir.

Cildin ihtiyacı olan nem sağlayan, leke karşıtı ya da anti aging ürünler Gençlik Kalemi’nin ürün haznesine konur ve aynı anda cilde verilerek etkinin artırılması sağlanır.

Gençlik Kalemi’nin cildin görünen yüzünü uyararak yenilemeyi hedefleyen yöntemlerden farkı; cildi içeriden destekleyen mezoterapi uygulamalarının etkisini de aynı anda sunabilmesidir.

İğne boyu ve vuruş sayısından sonra, cilde verilecek ürünler de kişinin ihtiyacına göre bir kokteyl oluşturularak protokol tamamlanır ve Gençlik Kalemi ile cilde yedirilir.

Gençlik Kalemi’nin bir başka farkı ise nano teknoloji ile üretilmiş, leke giderme, kırışıklıkları hafifletme, mor halkaları ve ödemleri azaltma vb. özellikteki ürünlerle uygulamanın güçlendirilmesidir.

Bilindiği üzere dışarıdan verilen vitamin, hyalüronik asitlerle cildin güçlenmesi, cilt bariyerinin kuvvetli oluşundan ötürü sınırlı bir başarı sağlar.

Gençlik kalemi ile açılan küçük kanallardan derinin alt tabakalarına kadar ulaşan büyüme faktörleri, bitkisel kök hücre ekstreleri, vitamin ve serumlar.

GENÇLİK KALEMİ (DERMASTEMP) HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

  • Akne izlerinin giderilmesinde (hafif – orta, derin ve çok derin)
  • Lekelerin giderilmesinde
  • Hafif-derin kırışıklıkların görünümünün azaltılmasında
  • Geniş gözenekli deride gözeneklerin sıkılaştırılmasında
  • Cilt çatlaklarının hafifletilmesinde
  • Saç dökülmesinin azaltılmasında
  • Yanıklardan sonra oluşan skarların hafifletilmesinde
  • Selülitlerin görünümünün azaltılmasında KULLANILIR.